Problémy s IT řešíme přímo u Vás nebo na naší pobočce na ul. Vídeňská 202/119e, Brno.

Záloha aneb jak nepřijít o data

Jsou zálohy důležité?

Jednoznačně ano. Už se vám někdy stalo, že jste si omylem smazali soubor, který jste posléze potřebovali? Záloha vám zachrání čas i nervy. Vaše soubory se uchovají na více místech, dokud je nesmažete. Zálohy se dají nastavit automaticky na určitý čas a vám tím odpadá nutnost myslet na pravidelné ukládání dokumentů. Pokud náhodou přijdete o jeden soubor nebo o celou vaši práci, lze všechno jednoduše obnovit.

Kam mám zálohy ukládat?
Zálohy se můžou ukládat na optická média (CD, DVD, Blue-ray), USB flash disky, externí harddisky a nebo na dnes nejvíce populární virtuální úložiště (Google Drive, iCloud, Dropbox,..). Provádíme vždy více záloh, protože i obnovení zálohy může ztroskotat na tom, že se záloha poškodí. Zde bych určitě doporučil dělat si zálohu na externí disk a virtuální úložiště (pokud nejde o velmi důvěrná data), a tím předejít případné nespokojenosti se zálohami.
Kam ale zálohovat citlivá data? Ty ukládejte na externí disky, případně flashdisky nebo CD/DVD. I přes veškerá zabezpečení internetových úložišť tito poskytovatelé negarantují, že vaše data zůstanou soukromá. Šifrované zálohy s sebou nesou bohužel také určité riziko, kterým je například ztráta klíče. Na druhou stranu se však nemusíte obávat, že by vaše data četl někdo druhý, ať už hacker nebo konkurence.

Co mám vlastně zálohovat?
Rozhodně data, jejichž ztráta by pro vás znamenala komplikaci. Tedy hlavně ta, která nelze běžně stáhnout z internetu anebo je znovu vytvořit.

Typické příklady : fotky, dokumenty, kontakty, e-maily, hudba, videa, grafické návrhy, účetnictví, dokumenty různého typu, údaje o platbách, uživatelské údaje, vlastní vypracované materiály, ….

Líbí se vám článek? Nepropásněte další!

Přihlaste se do občasníku hodinových ajťáků a získejte chytré IT tipy

  Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Odborná pomoc on-line, ve Vaší provozovně, nebo u nás v IT servisu

  Někdy stačí malá rada po telefonu, jindy je potřeba fyzický zásah IT odborníka. Jsme připraveni na obojí.

   

  Vyřešíme problém

  Zajistíme vám spolehlivý servis u nás v Brně, nebo vyřešíme nastavení IT techniky po telefonu. Neřešte problémy, které nejsou vaše „parketa“.

  Pomůžeme s konektivitou

  Potřebujete vyřešit konektivitu nebo zlepšit pokrytí Wi-Fi u vás doma nebo v kanceláři? Nechte si kvalitně pomoci našimi odborníky.

  Nastavíme server

  Potřebujete pomoci se zásahy na serveru, zálohováním či přesunem do cloudu, nebo nastavením aktivního monitoringu vaší sítě? Kontaktujte naše ajťáky